Genshin Impact: Najlepszy build dla Mony

Mona jest złożoną postacią Genshin Uderzenie postać, którą można zbudować za pomocą wielu różnych artefaktów lub broni, ale jest jeden klucz do jej zbudowania, który nie ma nic wspólnego z przedmiotami dostępnymi w grze. Oto, jak gracze mogą najlepiej wykorzystać Monę w swojej drużynie.

Wpływ GenshinaGłówną zaletą gry RPG action-adventure jest ogromny wachlarz postaci, które można zdobyć dzięki grze gacha, znanej również jako Wishing (Życzenie). Jest to jedyny sposób na zdobycie Mony, użytkownika wodoru, który używa katalizatora jako swojej broni. W przeciwieństwie do wielu innych postaci, nie ma jednego prostego sposobu na zbudowanie Mony, ponieważ istnieje wiele statystyk, na których można się skupić, aby zadać jak największe obrażenia za pomocą jej hydroataków. Ponieważ nie jest ona raczej niezależną postacią zadającą obrażenia, lecz raczej wsparciem wodnym, zależy to od tego, z kim gracz zdecyduje się ją połączyć, a także od artefaktów i broni, w które ją wyposaży.

Po pierwsze, główne statystyki Uderzenie Genshin gracze będą chcieli skupić się na budowaniu Mony, ponieważ jej mistrzostwo żywiołów i doładowanie energii z dodatkowymi obrażeniami od hydromasażu są dodatkowymi atutami. Niektórzy gracze decydują się na pełne wykorzystanie Elemental Burst Damage z Moną, np. z zestawem artefaktów Noblesse Oblige, aby uczynić z niej niezależnego zadawcę obrażeń, ale ryzykują w ten sposób jej doskonały współczynnik kompozycji drużyny. Niektórzy gracze skupiają się na statystyce „Mistrzostwo żywiołów” lub „Doładowanie energii”, ale kombinacja tych dwóch cech będzie najbardziej efektywna.

Doładowanie Energii powinno być postrzegane jako drugorzędna statystyka dla Mony, zaraz za Mistrzostwem Żywiołów, ponieważ jej podstawowy atak już zadaje obrażenia od wody, a więc nadal może wywoływać Reakcje Żywiołów. Daje to graczom kilka możliwości wyboru broni, ale najlepszym wyborem będzie Favonius Codex. Gracze F2P, którzy nie mogą go zdobyć poprzez gacha, będą musieli zadowolić się trzygwiazdkową Otherworldly Story, ale Mappa Mare, choć koncentruje się na Mistrzostwie, może zostać wykonana u Kowala i również będzie doskonale działać dla Mony.

Aby stać się najlepszym magiem wsparcia wodnego, gracze powinni skupić się na ulepszeniu 4-częściowego zestawu artefaktów Instruktora. Na szczęście nie jest to wyjątkowo rzadki zestaw, który można zdobyć podczas przygód. Zestaw ten zwiększa Mistrzostwo Żywiołów Mony o 80 i wyzwala Mistrzostwo Żywiołów o kolejne 120 na 8 sekund po użyciu Umiejętności Żywiołów przez całą grupę. Jeśli jednak gracze chcą zadać Monie jeszcze więcej obrażeń, zestaw Trupa Wędrowca oferuje również wzrost umiejętności Elemental Mastery o 80, ale także daje jej 35% bonusu do ataku za użycie katalizatora.

Jeśli budujesz Monę w oparciu o jej statystykę mistrzostwa żywiołów, gracze powinni pamiętać, z kim ją połączą. Użytkownicy Elektro, tacy jak Lisa (wielu graczy F2P używa combo „Mona Lisa”) lub Beidou oraz użytkownicy Cyro, tacy jak Qiqi lub Kaeya, będą najlepszymi opcjami, ponieważ mogą zadawać obrażenia elementarne na dużych obszarach, a ich ostateczne ataki będą działać bez przerwy po zmianie postaci.

Genshin Impact jest już dostępna na urządzenia mobilne, PC i PS4, a w planach jest także wersja na Nintendo Switch.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1