Najlepszy build Barbary w Genshin Impact (broń, artefakty i talenty)

Jako jedna z kilku darmowych jednostek w grze, prawie każda Uderzenie Genshina Gracz odblokował lśniącą idolkę Mondstadtu, Barbarę. Niedawna premiera stroju Lśniącego lata prawdopodobnie sprawiła, że więcej graczy będzie chciało zobaczyć Barbarę w akcji na polu bitwy. Na szczęście Barbara jest łatwa do zbudowania i świetnie nadaje się do kilku różnych składów drużyn.

Barbara to 4-gwiazdkowa jednostka wspierająca Katalizator Wodny, której zestaw umożliwia jej używanie jednych z najsilniejszych umiejętności leczących w grze. Oto, jakich artefaktów i broni na nią użyć, jakie talenty gracze powinni rozwinąć i w jakich składach drużyn dobrze się sprawdza.

Jak zbudować Barbarę w Genshin Impact

Ponieważ gracze mogą zdobyć Barbarę za darmo po ukończeniu Prologu Aktu 3 questu Archona, a także z powodu jej częstego pojawiania się na limitowanych sztandarach, większość graczy prawdopodobnie posiada wiele konstelacji Barbary. Jej C6 pozwala jej na automatyczne ożywianie wszystkich postaci, które zginęły w party, co jest umiejętnością niespotykaną u żadnego innego uzdrowiciela w grze. Jednakże, nawet bez swojej ostatniej konstelacji, Barbara jest świetną jednostką wsparcia we wczesnej fazie gry.

Zestaw Barbary skupia się wyłącznie na leczeniu drużyny i używaniu żywiołu wody do reakcji. Ponieważ jej normalny atak zadaje bardzo małe obrażenia podstawowe, większość jej użycia pochodzi z umiejętności Elemental oraz Burst:

Umiejętność Elementarna: Niech rozpocznie się przedstawienie

Umiejętność elementarna Barbary tworzy Pętlę Melodii, która leczy aktywną postać. Jeśli Barbara jest na polu walki, jej ataki leczą całą grupę. Jeśli na polu znajduje się inna postać, zostanie ona pasywnie uzdrowiona na czas działania umiejętności.

Elemental Burst: Shining Miracle

Wybuch żywiołu Barbary jest najsilniejszą umiejętnością leczącą w grze. Użycie tego wybuchu natychmiast leczy całą grupę, a ilość otrzymanego leczenia jest skalowana wraz z maksymalną ilością punktów życia Barbary.

Ponieważ gracze będą chcieli, aby ich jednostki DPS spędzały więcej czasu na polu walki niż Barbara, powinni skupić się na rozwinięciu jej umiejętności Elemental Skill, a następnie Elemental Burst. Poziomowanie jej podstawowego talentu do ataku jest opcjonalne, ale nie jest konieczne, aby Barbara działała prawidłowo jako wsparcie.

Jeśli chodzi o artefakty, 4-częściowy zestaw Ukochana Dziewica maksymalnie zwiększa możliwości leczenia Barbary w drużynie. Ten czteroczęściowy zestaw zwiększa leczenie postaci o 15% i zwiększa o 20% wszystkie efekty leczenia otrzymane przez grupę z Umiejętności Żywiołowych lub Burstu. Te wzmocnienia artefaktów są idealne dla Barbary, czyniąc ten zestaw jej najlepszym w slocie.

Ponieważ zdolności lecznicze Barbary skalują się wraz z jej maksymalną ilością punktów życia, gracze powinni wybrać punkty życia jako główny stat dla jej Klepsydry i Pucharu. Jej kapelusz może mieć HP lub premię do leczenia jako główną statystykę. Jej substaty powinny mieć priorytet na HP%, a dopiero potem na HP płaskie. Gracze mogą również wyposażyć ją w ładowanie energii i mistrzostwo żywiołów, aby zwiększyć szybkość, z jaką odzyskuje ona swoje rozerwanie, a także zwiększyć obrażenia zadawane przez wszelkie reakcje żywiołów, jakie wywoła na polu walki.

Jej broń, Prototypowy Bursztyn, ma substytut zwiększający HP, dzięki czemu świetnie nadaje się do zwiększenia zdolności leczniczych Barbary. Gracze mogą również używać 3-gwiazdkowej broni Mrożące krew w żyłach opowieści o pogromcach smoków. Choć broń 3-gwiazdkowa może wydawać się mało atrakcyjna, zapewnia ona wzrost HP, a także 24% ATK dla reszty drużyny, co czyni ją świetną bronią wspierającą.

Wreszcie, składy drużyn, które skupiają się na Reakcjach Żywiołów, świetnie współpracują z Barbarą. Każda jednostka Pyro DPS może użyć Umiejętności Elementarnej Barbary, aby wywołać reakcje Wyparowania, które zadają duże obrażenia.  Z tego powodu postacie Pyro, takie jak Klee i Diluc, są świetnymi opcjami DPS. W przypadku Sub-DPS inna postać z żywiołem wodnym (Xingqiu jest świetną opcją) może aktywować rezonans żywiołu wodnego, zwiększając leczenie o 30%.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma jednego sposobu na zbudowanie postaci. Gracze mogą wymieniać artefakty i broń w zależności od swojego stylu gry, a większość składów drużyn może dobrze funkcjonować z niezawodnym uzdrowicielem, takim jak Barbara. Gracze nie potrzebują super rzadkich 5-gwiazdkowych broni ani innych jednostek DPS, aby stworzyć świetną drużynę wokół wsparcia Barbary.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1