Jak naprawić Ping: Valorant

Wielu graczy zgłasza wysoki ping w Valorant, który ostatnio staje się tak powszechny. Wszyscy, którzy grają w gry online doświadczyli wysokiego pingu i jak bardzo jest to frustrujące. Jest tak wiele czynników, które przyczyniają się do problemów z wysokim pingiem Valorant, takich jak lokalizacja serwera, prędkość Internetu lub Twoja stacja do gier i konfiguracja Internetu. Zanim zajmiemy się raportami Riot Games, są szanse, że to twoje własne urządzenie i ustawienia powodują wysoki ping.

W tym poradniku pokażemy, jak naprawić ping w grze Valorant!

Jak naprawić Ping: Valorant

Użyj kabla LAN

Wielu graczy zapomniało, że kable LAN są niezbędne podczas gry. Połączenia WiFi nie zawsze są stabilne, ponieważ sygnał przemieszcza się w powietrzu i jest blokowany przez wiele przeszkód znajdujących się pomiędzy nimi. Podłączenie kabla LAN z routera bezpośrednio do komputera jest najlepszą metodą uzyskania bezproblemowego połączenia, a cała prędkość Internetu będzie traktowana priorytetowo bezpośrednio do twojego urządzenia.

Jeśli naprawdę nie masz dostępu do routera, aby podłączyć kabel LAN, najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać bardziej stabilny sygnał i obniżyć ping w Valorant jest zminimalizowanie lub usunięcie wszystkich przeszkód między tobą a routerem, aby utrzymać paski i siłę sygnału zawsze na wysokim poziomie.

Włącz buforowanie sieci

Buforowanie sieci jest niesamowitą funkcją, która pomoże Ci, jeśli masz niestabilne połączenia i wysoki ping w Valorant. Istnieją 3 ustawienia Minimum/Moderate/Maximum, a każde z nich określa jak często twój komputer komunikuje się z serwerami Valorant i otrzymuje pakiety danych z powrotem. Jeśli tracisz więcej pakietów, musisz ustawić je na wyższe ustawienia.

Przy maksymalnych ustawieniach będzie mniej pakietów wysyłanych między serwerem a twoim urządzeniem, a gra będzie musiała automatycznie przewidywać ruchy graczy. Dzięki temu rozgrywka będzie płynniejsza.

Ustaw program Valorant jako program o wysokim priorytecie w Menedżerze zadań

Istnieje wiele aplikacji działających w tle, które są uruchamiane na komputerze nawet bez Twojej wiedzy. Niektóre z nich są niezbędne, ale inne mogą być przypadkowymi pobranymi aplikacjami działającymi w tle.

Musisz zamknąć wszystkie zadania, które nie są związane z Twoją grą. Tylko klient gry i Riot Vanguard muszą pozostać otwarte. Niektóre z tych przypadkowych aplikacji działających w tle mogą wykorzystywać internet do aktualizacji, co może zmniejszyć prędkość twojego internetu.

Aby ta metoda zadziałała, znajdź aplikację Valorant i ustaw ją jako program o wysokim priorytecie w Menedżerze zadań.

Uzyskaj lepszy plan internetowy

Jeśli nie ma innej opcji, może lepiej sprawdzić swój plan taryfowy na Internet i jeśli nie jest on wystarczająco dobry do gier online lub strumieniowania, przeznaczyć trochę gotówki i zmienić go na lepszy i szybszy. Zawsze lepiej jest wydać trochę pieniędzy i oszczędzić swoje zdrowie i nerwy przed opóźnieniami i lagami powodującymi straty.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1