Genshin Impact: Wyjaśnienie wszystkich znanych Harbingerów Fatui

Wpływ Genshin, istnieje organizacja znana jako Fatui. Służą oni carycy ze Śnieżnej i w grze pełnią głównie rolę antagonistów. Fatui są dowodzeni przez jedenastu Harbingerów – poruczników carycy – którzy są zamożnymi i wpływowymi członkami społeczeństwa Sznehnayan. Ci potężni ludzie często znajdują się w samym centrum wszelkich kłopotów. Do tej pory przedstawiono tylko dziewięć z jedenastu Fatui Harbingerów – niektóre bardziej szczegółowo niż inne.

Postacie te są nosicielami Wizji, ale zostały również obdarzone przez Carycę złudzeniami, które czynią z nich Harbingerów Fatui w Uderzenie Genshina niezwykle potężny. Niewiele wiadomo o tych złudzeniach poza tym, że są niezwykle niebezpieczne – zwłaszcza dla ich posiadaczy. Moc, którą otrzymali, pozwala im na absolutną władzę nad swoimi oddziałami.

Ranga w Harbingers jest oparta na starszeństwie – najstarsi członkowie mają największą władzę nad pozostałymi. Po dołączeniu do Fatui, postacie te przybierają nowe imiona i tytuły. Choć dwie z jedenastu postaci nie zostały jeszcze przedstawione, to dziewięć z nich wywarło już wpływ na fabułę gry Wpływ Żenszina w pewien sposób, jak dotąd.

Uderzenie Genshin: Fatui Harbinger Pierro, The Jester

Pierwsza członkini Fatui i pierwszy Harbinger jest zaskakująco tajemnicza. Mimo że Pierro pełni tak ważną rolę w organizacji, nie powiedziano o nim zbyt wiele, nawet jak wygląda. Jednak osobiście zwerbował kilku członków Harbingerów. W nieznanym kraju, z którego pochodzi Pierro, nie był w stanie powstrzymać katastrofy, która doprowadziła do zniszczenia kraju. Doprowadziło to nawet do jego rozczarowania boskością i umożliwiło mu przyłączenie się do sprawy caratu. Poza tym, pierwszy Harbinger wciąż pozostaje tajemnicą, ale jest bardzo prawdopodobne, że odegra on ważną rolę w Genshin Impact’s przyszła historia.

Genshin Impact: Fatui Harbinger Pulcinella, Kogut

Kolejnym znanym graczom Harbingerem Fatui jest Pulcinella, piąty Harbinger. Niewiele wiadomo o nich i ich osobowości, ale wydaje się, że mają wyrachowaną stronę. To Pulcinella jest odpowiedzialna za zwerbowanie Childe’a, pod pretekstem kary, ale doskonale wiedząc, że Childe odniesie sukces w Fatui.

Genshin Impact: Fatui Harbinger Scaramouche, The Balladeer

Scaramouche jest szóstym Harbingerem Fatui i najwyższym rangą, który pojawił się w grze. Jego pierwsze spotkanie jest częścią wydarzenia Unreconciled Stars. Ponieważ Scaramouche pojawił się w linii zadań, więcej wiadomo o jego osobowości. Ogólnie uważa się, że trudno się z nim dogadać i nie wie, kiedy należy trzymać język za zębami.

Lubi podkreślać swoją władzę nad podwładnymi, zwłaszcza w brutalny sposób. Jak pokazuje wydarzenie Unreconciled Stars, Scaramouche jest bardzo dwulicowy i nieprzewidywalny, a jego młodzieńczy, chłopięcy wygląd tylko dodaje mu uroku, czyniąc z niego niebezpieczną postać Genshin Impact postać.

 Genshin Impact’s Fatui Harbinger La Signora, The Fair Lady

La Signora jest ósmym Harbingerem Fatui, ale pierwszym, którego gracze spotykają w grze. Po raz pierwszy pojawia się pod koniec trzeciego aktu Prologu, gdzie spotyka się z Podróżnikiem, który przedstawia misję Harbingerów. La Signora demonstruje tu swój temperament, ale kiedy pojawia się ponownie pod koniec wątku Liyue, jest znacznie spokojniejsza i bardziej profesjonalna.

Podczas tego drugiego spotkania okazuje się, że jest niezwykle przebiegła i skryta. La Signora jest mistrzynią manipulacji. To, w połączeniu z jej mocą, czyni ją bardzo niebezpieczną. Według Childe’a, lubi ona także używać śmiercionośnej siły wobec swoich podwładnych. Chociaż w jej pierwszym wystąpieniu widać, że używa Cryo, można jedynie spekulować, że jest to jej urojenie. Jak dotąd nic nie zostało potwierdzone. Chociaż, wraz z ostatnimi Genshin Impact przeciek o tym, że La Signora stanie się cotygodniowym bossem, informacja ta będzie prawdopodobnie znana wkrótce.

Genshin Impact’s Fatui Harbinger Tartaglia, AKA Childe

Jedenastym członkiem grupy Harfiarzy Fatui jest Childe. To, co szczególnie odróżnia go od innych znanych obecnie Harbingerów, to fakt, że Childe/Tartaglia jest postacią grywalną. Choć może to być sprzeczne z pozycją Fatui jako rzekomych czarnych charakterów, osobowość Childe’a sprawia, że to działa. Zawsze jest chętny do podjęcia wyzwania i uważa każdego, kto jest silnym wojownikiem, za swojego przyjaciela – nawet jeśli znajduje się po przeciwnej stronie pola bitwy. Ale to pragnienie wyzwania i jego nawyk szukania niebezpieczeństwa czynią go bardzo nieprzewidywalnym.

Tartaglia, który jako dziecko wpadł do Otchłani, spotkał i trenował z tajemniczą szermierzką o imieniu Skirk. Uważa się, że to ona uczyniła z niego dzisiejszego wojownika, a to spotkanie sprawiło, że stał się pewny siebie – być może arogancki – i zuchwały. Tartaglia jest bardzo prostolinijną postacią i otwarcie krytykuje innych członków Fatui oraz ich metody. Ta prostolinijność pozwala mu również na manipulację, ponieważ zakłada, że wszyscy inni również są szczerzy w swoich działaniach.

Genshin Impact’s Fatui Harbinger Dottore, The Doctor

Dottore pojawia się w Wpływ Genshina manga, której akcja rozgrywa się na jakiś czas przed wydarzeniami z gry, jako dyplomata w Mondstadt. Dottore ma bardzo mało szacunku dla ludzkiego życia – co sprawia, że jego tytuł jest wyjątkowo ironiczny. Jest pogardliwie nastawiony do posiadaczy Wizji i uważa ich za „zadufani w sobie głupcy.” Nie wiadomo jeszcze, co to mówi o jego własnej wizji. Dottore jest bardzo zainteresowany Zakonem Otchłani i często eksperymentuje na Strażnikach Ruin. Kiedyś zamienił swojego podwładnego Kruppa w maszynę przypominającą Strażnika Ruin.

Jeśli chodzi o jego przeszłość, Dottore ma za sobą historię denerwowania ludzi swoimi dziwnymi i nieludzkimi eksperymentami. Podobno właśnie z tego powodu został wypędzony z rodzinnego miasta. Udało mu się dostać do Akademii Sumeru, ale i tam został odrzucony. Szybko przyjął propozycję Pierro, by dołączyć do Fatui. W Mondstadt Dottore zwabia naiwnych rekrutów, ale tak naprawdę wykorzystuje ich do eksperymentów. Potrafi nawet zamienić tych ludzi w potwory po ich śmierci. Jego charakter zdecydowanie przynosi dr. Frankenstein przychodzi mi na myśl i byłoby zaskakujące, gdyby podobna historia nie została opowiedziana w Genshin Impact w końcu.

Genshin Impact Fatui Harbingers: Capitano, Pantalone i Sandrone

Istnieją trzy inne Harbingery Fatui, o których wspomniano, ale które nie pojawiły się jeszcze w grze Genshin Impact. Capitano, którego ranga nie została jeszcze ujawniona, został wspomniany przez Viktora podczas komisji Tales of Winter. W tym zadaniu Viktor stwierdza, że wolałby pracować pod kierownictwem Capitano niż La Signora, co sugeruje, że Capitano może być bardziej lub mniej brutalny. Niestety, to wszystkie informacje, jakie do tej pory podano na temat Capitano.

Pantalone jest jednym z Harbingerów, o których gracze wiedzą najmniej. Odpowiada za politykę ekonomiczną Snezhnayan, co ma sens, ponieważ to on zarezerwował cały hotel Goth w Mondstadt. Niewiele wiadomo także o Sandrone. Ten Zwiastun Fatui został tylko krótko wspomniany w opowieści o postaci Childe’a, „Childe: Sigil of Permission”, ale nawet tam nie podano zbyt wielu informacji.

Pozostałych jedenastu Harbingerów w Wpływ Genshin nie pojawił się jeszcze w grze ani nawet nie został wspomniany. Ponieważ jeden z tych oficerów Fatui był zaangażowany w główną historię zarówno Liyue, jak i Mondstadt, można bezpiecznie założyć, że kolejny Harbinger pojawi się w nowym regionie Inazumy. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy będzie to nowa postać, czy też taka, która została już wprowadzona.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1