Elden Ring: Jak znaleźć miejsce zapisu

Elden Ring stał się jedną z najpopularniejszych gier w 2022 roku. Wielu graczy liczy na Steamie, a z recenzji wynika, że to wielki hit. Gry tego typu wymagają dużo czasu na grę, nawet czasami można zapomnieć o czasie podczas wykonywania niektórych trudnych zadań w grze. Niestety, po wprowadzeniu ostatniej łatki wiele osób zgłaszało na Steamie, że uszkadza ona ich save’y, tracąc godziny postępów w grze.

W tym poradniku pomożemy ci znaleźć lokalizację zapisu dla Pierścienia Eldena!

Elden Ring: Jak znaleźć lokalizację zapisu

Uważaj, aby nie stracić zapisanych postępów w Elder Ring. Jeśli grasz na PC, musisz wiedzieć, gdzie znajduje się twój plik zapisu Elden Ring. Z powodu wielu zgłoszeń od graczy dotyczących ostatniej poprawki, tracą oni swoje zapisane postępy w grze na kilka lub kilkanaście godzin.

Może to być bardzo rozczarowujące po tym, jak spędziłeś trochę czasu grając i pokonując trudnych bossów, ale potem wszystko przepadło.

Całkiem łatwo jest znaleźć lokalizację zapisu Pierścienia Eldena. Domyślnie zawsze jest w tym samym miejscu.

  • C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\EldenRing

Gdy już tam będziesz, zobaczysz folder z losowymi numerami. Ten numer pliku to tak naprawdę twój 64-bitowy SteamID. Otwórz ten folder, a powinieneś zobaczyć dwa identyczne pliki, które kończą się na .sl2.

Dwa identyczne pliki w folderze to tak naprawdę twoje pliki zapisu.

Jeśli nie możesz dostać się do swojego save’a poprzez powyższe kroki, to być może musisz odkryć ukryte foldery.

Po uzyskaniu dostępu do pliku zapisu, po zakończeniu gry zapisz grę i skopiuj plik zapisu, a następnie wklej go do folderu Backup, którego możesz użyć do utworzenia kopii zapasowej postępu zapisu, jeśli cokolwiek zostanie uszkodzone.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1