Przewodnik po Genshin Impact Crown of Insight: Jak zdobyć, inwestować i nie tylko

Postacie w Uderzenie Genshina są w centrum zainteresowania. W miarę postępów w grze wrogowie stają się coraz trudniejsi, zwłaszcza Spiralna Otchłań. Z tym wiąże się konieczność podnoszenia poziomów postaci i talentów, do czego podróżnicy potrzebują materiałów, m.in księgi talentów oraz materiały upuszczane przez bossów co tydzień. Wiele postaci dzieli się tymi materiałami i dyktuje graczowi decyzje, ponieważ zasoby są ograniczone. Zdobywanie materiałów może stać się uciążliwe, zwłaszcza w przypadku materiałów dla bossów tygodniowych, ponieważ każdy boss ma trzy rodzaje przedmiotów, a zdobycie pożądanego przedmiotu zależy wyłącznie od szczęścia (rng). Dlatego gracze muszą bardzo ostrożnie obchodzić się z ograniczonymi zasobami, które otrzymują. W tym poradniku przyjrzymy się, czym jest Crown of Insight w Genshin Impact, jak ją zdobyć i w którą postać zainwestować.

Czym jest Korona Wnikliwości w Genshin Impact?

Korona wglądu jest najrzadszym materiałem w grze i jest używana do zwiększania talentów z poziom 9 do 10 (z wyjątkiem Konstelacja lub Tartaglia’s umiejętność pasywna). Aby rozwinąć talenty do poziomu 10, gracze muszą najpierw osiągnąć poziom poziom wniebowstąpienia 6.

W przeciwieństwie do ksiąg talentów, które są używane dla konkretnych postaci, Crown of Insight jest używana dla wszystkich postaci, co czyni ją jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów.


Poradnik do zdobycia Korony Wglądu w Genshin Impact

Korony Wnikliwości (wcześniej znane jako Korona Mędrca) są dostępne podczas limitowanych wydarzeń, takich jak Grom Sojurn. W sumie jest 11 koron w grze, z czego 3 są dostępne przez ulepszając Ulubieńca Świętej Sakury do poziomów 5, 10 i 25 (po jednej na każdym poziomie). Gracze mogą zdobyć kolejną koronę zwiększając do oferując poziom 11 na stronie Drzewo mrozoodporne Dragonspine’a.

Drzewo Mroźne

Zaleca się, aby gracze najpierw zdobyli Koronę Wglądu podczas każdego wydarzenia limitowanego, ponieważ tego przedmiotu nie można zdobyć w żaden inny sposób, nawet wydając pieniądze.

Jak inwestować w Koronę Wnikliwości?

Ponieważ każda postać w grze potrzebuje upragnionej Korony Wnikliwości, a nie ma ich zbyt wiele, gracze będą musieli ustalić priorytety postaci, a co za tym idzie, talentów, które muszą ukoronować.

Najważniejszą wskazówką jest cierpliwość w stosunku do Korony Insight. Ta rada wynika nie tylko z faktu, że Korona Wglądu jest ograniczonym zasobem, ale także z tego, że koronowanie wymaga dużo czasu Mora i Żywica za 16 złotych książek, 2 przedmioty bossa tygodniowego. Zebranie tak dużej ilości materiałów dla jednej postaci uniemożliwi graczom zwiększenie potencjału innych postaci. O wiele lepiej byłoby zainwestować cenną żywicę w zdobycie lepszych artefaktów.

Gracze powinni zachować koronę do późnego etapu gry końcowej. W tym czasie gracze mają już wiele postaci i lepiej je rozumieją. W związku z tym istnieją większe szanse na dokonanie optymalnych wyborów do koronacji.

Materiały potrzebne do podniesienia poziomu. Obrazek przez Wiki Genshin Impact

Decyzja o tym, które postacie zainwestować, zależy od siły danej postaci. Na przykład, wrona Bennet zapewnią większą wartość niż ktoś taki jak Barbara, ponieważ jest on ogólnie lepszą postacią. Ale koniec końców, powodem, dla którego gracze codziennie wracają do gry, jest dobra zabawa. Dlatego też, choć zaleca się ulepszanie postaci o większym potencjale, ostateczna decyzja należy do gracza.


Które talenty gracze powinni traktować priorytetowo

Jeśli masz ulubioną postać, podnieś wszystkie jej umiejętności do maksimum. Można to zrobić dla wielu postaci, ale o wiele lepiej jest wybierać talenty na podstawie ról, jakie pełnią bohaterowie.

Na przykład, Xinqui jest używany głównie ze względu na niesamowite wsparcie poza polem walki, jakie daje jego wybuch żywiołów, dlatego nie ma potrzeby ulepszania jego normalnego ataku. Jego umiejętność elementarna jest również świetnym kandydatem do korony. Ale zabierając go do poziom 9 Lepiej byłoby użyć korony na głównym DPS, aby uzyskać lepsze wyniki.


Niniejszy poradnik zaleca, by Postacie DPS w Genshin Impact jak Hu Tao i Kaeya mogą użyć Korony Wnikliwości na dowolnym talencie, ale nawet one powinny mieć ustaloną kolejność priorytetów. Na przykład, ukoronowanie umiejętności żywiołu na Hu Tao przed wybuchem żywiołu będzie lepszym wyborem dla DPS Hu Tao.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1