Poradnik dla początkujących: The Binding of Isaac: Repentance

Gra The Binding of Isaac to interesująca gra, w której wcielasz się w postać Isaaca i ukrywasz się w piwnicy w szafie swojej matki. Twoja matka rozmawia z Panem, a Pan mówi jej, że musi złożyć ofiarę i że tą ofiarą powinien być Izaak. Usłyszawszy tę historię, zaczynasz ukrywać się w swoim pokoju, gdzie znajdujesz zapadnię prowadzącą do ciemnej piwnicy.

W tym poradniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o The Binding of Isaac: Repentance

Poradnik dla początkujących: The Binding of Isaac: Repentance

W grze znajduje się wiele poziomów oraz interesujące pomieszczenie, do którego Isaac może wejść i zdobyć nowe przedmioty, które go wzmocnią lub osłabią.

Oto najważniejsze rzeczy, których musisz się nauczyć o grze:

 • Postacie & Menu główne
 • Rodzaje pomieszczeń
 • Piętra
 • Przedmioty
 • Przedmioty
 • Bossowie
 • Przedmioty użytkowe
 • Trinkets
 • Zdrowie & Przedmioty główne

Postacie & Menu główne

Gdy otworzysz grę i wybierzesz plik zapisu, będziesz chciał wejść do sekcji „Nowy bieg”, gdzie będziesz reprezentowany przez 13 różnych postaci, takich jak

 • Isaac
 • Magdalene
 • Cain
 • Judasz
 • Eve
 • Samson
 • Azazel
 • Lazarus
 • Eden
 • Lilith
 • Apollyon
 • Bethany
 • Jacob

Po rozpoczęciu gry Isaac będzie pierwszą postacią, z której będziesz mógł korzystać, a pozostałe postacie zostaną odblokowane po wykonaniu określonych zadań.

Przesuwając strzałkę w górę, aby zobaczyć postacie, dowiesz się, co trzeba zrobić, aby je odblokować.

Pod nazwą każdej postaci zobaczysz jej początkowe zdrowie, prędkość ruchu i obrażenia od ataku.

Po prawej stronie możesz wybrać 2 różne poziomy trudności i tryb chciwości. Tryb Chciwości jest innym trybem i nie jest związany z fabułą gry.

Na górze po lewej stronie, gdzie znajduje się pusta kartka papieru, będą pojawiać się osiągnięcia, w miarę jak będziesz wykonywać kolejne biegi.

Po naciśnięciu przycisku „TAB” otworzy się menu, w którym możesz wprowadzić konkretne ziarno dla biegu, który nie będzie uwzględniony w fabule gry.

Przedmioty początkowe w grze

Gdy naciśniesz enter i rozpoczniesz grę postacią, rozpoczniesz grę ze statystykami początkowymi swojej postaci oraz 1 bombą z 0 kluczami i 0 monetami.

Klucze są używane do odblokowywania skrzyń, zamkniętych pomieszczeń i przedmiotów. Bomby służą do wysadzania przedmiotów, odsłaniania sekretnych pomieszczeń i zadawania obrażeń przeciwnikom.

Monety możesz wykorzystać do kupowania przedmiotów w sklepie, znajdowania postaci, którym możesz dawać monety w zamian za nagrody, oraz grania w salonie gier.

Rodzaje pomieszczeń & Atakowanie

Kiedy naciśniesz enter z Isaakiem, wskoczysz do piwnicy i rozpoczniesz grę. Sterowanie jest proste, poruszaj się za pomocą klawiszy WASD, a atakuj za pomocą klawiszy strzałek.

Istnieje wiele różnych sposobów na strzelanie do łez, w miarę odblokowywania różnych przedmiotów, Twoje łzy będą się zmieniać i dostosowywać do przedmiotów, które zebrałeś.

W całej grze napotkasz wiele pomieszczeń, takich jak:

 • Pokój z przedmiotami
 • Pokój szefa
 • Sklep
 • Sekretny pokój
 • Pokój na Arenie & Pokój na Arenie Szefa
 • Przeklęty Pokój
 • Pokój Anioła
 • Diabelski Pokój
 • Pokój odpoczynku
 • Pokój z kostkami
 • Biblioteka

Wszystkie te pokoje na mapie będą oznaczone różnymi ikonami, a po ich odkryciu dowiesz się, gdzie się znajdują.

Pokój z przedmiotami

Pokój z przedmiotami jest pokazany na mapie jako żółta korona, do którego możesz wejść za pomocą klucza lub swobodnie, tylko na pierwszym piętrze.

W tym pomieszczeniu zobaczysz losowy przedmiot, który możesz zabrać i używać przez resztę gry.

Boss Room

Boss Room to ostatni pokój na piętrze, w którym będziesz musiał walczyć z losowym bossem, który się pojawi. Położenie wszystkich tych pomieszczeń jest losowe i zależy od nasion, które otrzymasz.

Po zabiciu bossa, będzie on miał szansę upuścić kilka serc, a na środku pokoju pojawi się przedmiot. Otworzą się też kolejne drzwi-pułapki, które zaprowadzą Cię na kolejne piętro gry.

Sklep

Sklep to miejsce, do którego możesz wejść i wymienić monety na różne przedmioty. Wewnątrz tego pomieszczenia znajduje się również maszyna do składania datków, gdzie możesz wrzucać monety i zachować je na kolejne rundy.

Automat z pieniędzmi można wysadzić za pomocą bomby i uwolnić z niego trochę monet. To pomieszczenie może pomóc w zdobyciu przedmiotów potrzebnych podczas biegu, jeśli brakuje Ci monet.

Sekretny pokój

Sekretne pomieszczenia można znaleźć w losowych miejscach na mapie. Aby je znaleźć, musisz podejść do środkowej ściany w pokoju i wysadzić ją za pomocą bomby. Jeśli w tym miejscu znajduje się sekretny pokój. Pojawi się otwór.

Wewnątrz tych pomieszczeń możesz znaleźć losowe przedmioty, które mogą ci pomóc, a nawet potwory, które mogą zaatakować.

Pokój na arenie & Pokój na Arenie Bossa

Te dwa pomieszczenia mogą zostać odblokowane, jeśli ukończysz i oczyścisz całą mapę. W środku znajdziesz skrzynię lub przedmiot, który podniesiesz.

Gdy go podniesiesz, w pomieszczeniu z areną pojawią się stwory, a w pomieszczeniu z areną dla bossów pojawią się 2 bossowie, których musisz zabić, aby wydostać się z tego obszaru.

Wejście do pomieszczenia z areną:

Wejście do pomieszczenia z bossem Areny:

Przeklęte pomieszczenie

Przeklęte pomieszczenie można znaleźć na każdym piętrze. Drzwi do tego pomieszczenia będą pokryte kolcami i będą zadawać obrażenia podczas wchodzenia i wychodzenia. Zdobądź pełne serce za dwa obrażenia.

Wewnątrz pomieszczenia można czasem znaleźć smakołyki lub mobki, które zadają obrażenia.

Pokój Anioła & Diabelski pokój

Te dwa pokoje mają szansę pojawić się po zakończeniu każdej walki z bossem, która miała miejsce w pokoju z bossem.

W pokoju z aniołami znajdziesz ciekawe przedmioty, które możesz wziąć bez żadnych kosztów.

W Diabelskim Pokoju będziesz musiał poświęcić kilka serc, aby podnieść przedmiot, który Ci się spodoba.

Aby podnieść przedmiot, po prostu przejdź nad nim, a go zdobędziesz.

Pokój Anioła:

Diabelski pokój:

Pokój odpoczynku

To pomieszczenie będzie zablokowane przez dwie deski, które musisz wysadzić dwa razy za pomocą bomby.

Po wejściu do pokoju zobaczysz łóżko, dywan, a czasem lustro po bokach. Możesz podejść do łóżka i zasnąć, aby uzupełnić zdrowie, lustro zmieni twój wygląd.

Podejście do dywanu i wysadzenie go w powietrze spowoduje odsłonięcie otworu, przez który można wejść.

Pokój z kostkami

Pokój z kostkami do gry to czerwony pokój, który możesz znaleźć na piętrach. Do otwarcia pomieszczenia potrzebne będą 2 klucze, a w środku zobaczysz gigantyczny dywan z kości.

Nadepnij na niego, a czasami będziesz miał szansę na ponowne przetoczenie wszystkich przedmiotów w ekwipunku.

Biblioteka

Bibliotekę można znaleźć na prawie wszystkich piętrach i będzie to obszar, do którego trzeba użyć klucza, aby wejść.

W środku zazwyczaj znajdziesz książki, które możesz wykorzystać w kolejnych pokojach.

Pokój zręcznościowy

Aby wejść do tego pomieszczenia, musisz wysunąć 1 monetę. Będziesz mógł grać na automatach, dawać monety postaciom, aby zdobyć przedmioty, a nawet wymieniać zdrowie na pieniądze i nagrody.

Piętra

Przy pierwszym uruchomieniu gry możesz przejść przez 6 pięter. Możesz wejść na następne piętro, pokonując ostatniego bossa na tym piętrze i idąc dalej.

Na ostatnim piętrze natkniesz się na bossa Mamę, którego musisz pokonać. Gdy pokonasz Mamę, gra się zakończy, a ty otrzymasz nowe nagrody i odblokujesz nową zawartość.

Po pokonaniu ostatniego bossa na szóstym piętrze, odblokujesz kolejne piętra, których zawartość będzie się odblokowywała wraz z upływem kolejnych etapów.

Przedmioty & Drobiazgi & Przedmioty użytkowe

Zwykłe przedmioty, które przyniosą korzyści twojej postaci, można znaleźć w losowych pomieszczeniach, głównie w sali z przedmiotami. Są to przedmioty pasywne, które zwiększają lub zmniejszają statystyki postaci.

Drobiazgi są również dostępne podczas przechodzenia tras i można je znaleźć w lewym dolnym rogu ekranu. Dają one efekty zależne od tego, który przedmiot weźmiesz.

Aktywne przedmioty są widoczne tuż obok serc, a do ich aktywacji potrzebne są ładunki, które możesz zbierać, oczyszczając pomieszczenia lub używając baterii.

Bossowie

W grze jest mnóstwo bossów, z którymi możesz walczyć. Zawsze można z nimi walczyć w pokoju z bossem, a czasem można je spotkać w losowych pomieszczeniach.

W miarę kończenia kolejnych etapów będą odblokowywane coraz to nowsze bossy i wyzwania.

Zabijając bossów i kończąc rundy, będziesz mógł także odblokować nowe przedmioty, które będziesz mógł połączyć w celu stworzenia idealnej budowli.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1