Czy Genshin Impact kiedykolwiek ukaże się na konsoli Xbox?

Genshin Impact wskoczył na scenę gier, gdy ukazał się kilka tygodni temu. Tylko z urządzeń mobilnych pobrano 17 milionów plików, Uderzenie Genshina gra okazała się sukcesem na PC, PS4 i urządzeniach mobilnych. Niektórzy zastanawiają się jednak, czy gra kiedykolwiek trafi na konsolę Xbox, a teraz można znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Deweloper miHoYo rozmawiał niedawno z Twinfinite na temat gry, gdzie padła odpowiedź na jedno ważne pytanie. Wyjaśniając, że Genshin Impact zostanie wydany na PS5, czyli next-gen, miHoYo powiedział, że zespół nie planuje wprowadzenia gry na konsole Xbox, zarówno te obecne, jak i next-gen.

Dzięki niedawnym przejęciom takich firm jak Obsidian, Interplay Entertainment i oczywiście ogromnemu zakupowi Bethesdy, Xbox stał się nagle domem dla zachodnich gier RPG. Trzeba jednak przyznać, że Xbox jest mocno nastawiony na zachodnie gry RPG, a nie ma wielu azjatyckich tytułów RPG. Genshin Impact gra została oczywiście stworzona w Chinach, a tytuł ten może znacznie urozmaicić bibliotekę gier RPG na konsoli Xbox.

Mamy plany związane z konsolami nowej generacji i będziemy je ogłaszać w miarę jak będą nabierać kształtu. Nie mamy obecnie planów wydania gry na konsolę Xbox.

Brak aktualizacji dla konsoli Xbox jest bardzo interesujący, ponieważ można by pomyśleć, że gra taka jak Uderzenie Genshin przydałaby się na wszystkich platformach. Tytuły free-to-play mogą się rozwijać dzięki temu, że są dostępne dla jak największej liczby graczy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę crossplay, który Genshin Impact obsługuje stronę . Sukces gry w dużej mierze wynika z tego, że gracze chcą spróbować swoich sił w grze z przyjaciółmi za darmo, ponieważ w zasadzie nie ma żadnych wad. Są pewnie znajomi, którzy lubią grać w Fortnite, Warzone, a teraz Apex Legends w crossplay na różnych systemach, które również chętnie by spróbowały Uderzenie Genshina razem.

Nawet jeśli nie pojawi się na konsoli Xbox, Wpływ Genshin jest nadal w ruchu. Potwierdzono już, że gra zostanie wydana na Switcha, podobnie jak wspomniana wcześniej wersja na PS5. Genshin Impact odniosło sukces na całym świecie, w tym w Chinach, ale w najbliższym czasie nie doczeka się wydania na amerykańskiego Xboxa.

Ci, którzy mają możliwość zagrania w grę, czy to na PC, PS4, czy na urządzeniach przenośnych, wydają się czerpać z niej przyjemność, ponieważ Genshin Impact ma bardzo dobre recenzje. Gra wydaje się być solidnym połączeniem różnych niedawnych sukcesów w branży gier komputerowych, ponieważ pod względem mechaniki rozgrywki jest podobna do niezwykle lubianego Breath of the Wild ale posiada multiplatformowy crossplay, taki jak Fortnite. Fakt, że wkrótce będzie to tytuł next-genowy, ale wciąż dostępny na urządzeniach przenośnych, pokazuje, że gra ma naprawdę szeroki zasięg. Xbox nie jest jednak częścią tej gry, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Genshin Impact jest już dostępna na urządzeniach mobilnych, PC i PS4, a później na Switchu.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1