Genshin Impact Keqing – poradnik: Najlepsze bronie, artefakty i materiały potrzebne do awansu

Genshin Impact jest przygoda RPG wydany przez miHoyo w 2020 r. W krótkim czasie gra stała się jednym z najbardziej udanych tytułów przygodowych RPG, jakie kiedykolwiek zostały wydane. W tym poradniku zajmiemy się jedną z najpopularniejszych postaci, Keqing w Genshin Impact, jej najlepszej broni, artefaktom i materiałom potrzebnym do jej awansu.

Keqing: Styl gry i zestaw umiejętności postaci

Jako jedna z członkiń Liyue Qixing, możemy ją zobaczyć podczas zadań Archona, które dotyczą stanu chaosu w Liyue, spowodowanego „śmiercią” ich boga, Rexa Lapisa. Jest jedną z grywalnych postaci, która jest uważana za bardzo silnego głównego DPS-a, mogącego zadawać wrogom ogromne obrażenia.

Nazwa/opis Typ
Szermierka Yunlai Zwykła Atak
Wykonaj do 5 szybkich uderzeń mieczem z rzędu  
Szermierka Yunlai Naładowany atak
Zużywa pewną ilość Wytrzymałości, aby wyprowadzić 2 szybkie uderzenia mieczem  
Szermierka Yunlai Plunge Attack
Wylatuje z powietrza i uderza w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na jej drodze, a przy uderzeniu zadaje AoE DMG.
Gwiezdne Przywrócenie   Umiejętność żywiołów
Rzuca Błyskawicę, która unicestwia przeciwników niczym szybki grzmot. Gdy Szpilka trafi w cel, zadaje przeciwnikom w małym obszarze AoE obrażenia o sile Electro DMG, a w miejscu trafienia umieszcza Znak Szpilki. Przytrzymaj aby ustawić kierunek, w którym ma zostać rzucona Szpilka. Szpilki rzucone w trybie ataku Przytrzymaj mogą zostać zawieszone w powietrzu, co pozwala Keqingowi doskoczyć do nich podczas drugiego użycia Gwiezdnej Odnowy.  
Szpilka Błyskawicy Umiejętność Elemental
Jeśli Keqing ponownie użyje Odnowienia Gwiezdnego lub użyje Ataku Naładowanego, gdy trwa jego czas trwania, usunie Znak Szpilki i wywoła inne efekty:   Jeśli ponownie użyje Odnowienia Gwiezdnego, mignie w miejscu Znaku i wyprowadzi jeden atak tnący, który zadaje AoE Electro DMG. Po połączeniu się ze Szpilką, która została rzucona podczas ataku z trzymania, Keqing może przeskoczyć przez przeszkody terenowe. Jeśli Keqing użyje ataku z ładunkiem, zapali serię piorunujących cięć w miejscu, w którym znajduje się Mark, zadając AoE Electro DMG.  
Gwiezdny Miecz Wybuch żywiołu
Keqing uwalnia moc błyskawic, zadając obrażenia elektrostatyczne w obszarze AoE. Wtapia się w cień swojego ostrza, zadając pobliskim przeciwnikom serię gromowych ciosów, które zadają wiele obrażeń od Elektro-DMIG. Ostatni atak zadaje potężne obrażenia AoE od energii elektrycznej.  

Bierna aktywność Keqinga

Styl gry Keqinga można podzielić na dwa rodzaje: elektro-budowlany lub fizyczny. Obie wersje zadają niesamowite obrażenia, ale różnią się użyciem jej zestawu. Jej elektrobuildy skupiają się głównie na jej umiejętnościach zapewniających DPS, a w połączeniu z niektórymi postaciami ten build błyszczy najbardziej ze względu na reakcje żywiołów, które może zapewnić podczas walki z wrogami.

W przeciwieństwie do niej, z niskimi obrażeniami zadawanymi przez umiejętności elementarne i wybuch żywiołu w przypadku budowy fizycznej, jej styl gry polega głównie na szybkich atakach z ładunkiem. Opanowanie ataków szarży będzie kluczowe w zadawaniu ogromnych obrażeń fizycznych w krótkim czasie.

Nazwa/opis Typ
Grzmiąca Pokuta Po ponownym rzuceniu Gwiezdnej Odnowy, gdy w pobliżu znajduje się Szpilka Błyskawicy, broń Keqinga otrzymuje na 5 sekund Elektroporację. Bierne pierwsze wniebowstąpienie
Arystokratyczna Godność Podczas rzucania „Gwiezdnego miecza” wskaźnik CRIT Keqing jest zwiększony o 15%, a jej ładowanie energii jest zwiększone o 15%. Ten efekt trwa przez 8 sekund. 4. bierne wniebowstąpienie
Nadzorca krainy Po wysłaniu na wyprawę w Liyue, czas jej trwania skraca się o 25%. Użyteczność Bierna

Zestawy artefaktów do farmowania dla Keqinga w Genshin Impact

Najbardziej zalecane zestawy artefaktów dla Keqinga do budowy Electro to: 2-częściowy zestaw Grzmiąca Furia oraz 2-częściowy zestaw Finał Gladiatora. Poza tym, możesz też wypróbować 4-częściowy zestaw Gromowładnego jeśli masz postacie takie jak Fischl, które stale zadają obrażenia od elektryczności. Zwiększa to jeszcze bardziej zadawane obrażenia dzięki pasywnemu zestawowi 4-częściowemu.

Najbardziej zalecanym zestawem artefaktów dla budowy fizycznej jest: 2-częściowy zestaw Bloodstained Chivalry oraz 2-częściowy zestaw Finał Gladiatora. To zrozumiałe, że Finał Gladiatora jest ogólnie trudny do zdobycia, więc jest to możliwe, jeśli zdobędziesz 2-częściowy zestaw Bloodstained Chivalry oraz 2-częściowy zestaw Blady Płomień aby uzyskać premię do obrażeń fizycznych, lub użyj Zestaw 2-częściowy Splamione krwią rycerstwo oraz nowy 2-częściowy zestaw Reminiscencji Shimenawy dostępna w Inazumie jako zastępstwo dla pasywnej opcji Atak% Finału Gladiatora.

Statystyki artefaktów

Artefakt Stat główny Podstatystyka
Kwiat Zdrowie (domyślna statystyka) ZNISZCZ DMG
Wskaźnik KRIT ATK ATK%
Pióropusz ATK (Statystyka domyślna) KRYTY DMG
Wskaźnik KRYTA ATK ATK%
Piaski ATK% ZMNIEJSZENIE KRYTA
Wskaźnik KRYTA ATK ATK%
Goblet Premia do umiejętności elektrycznych lub fizycznych (w zależności od budowy) PORAŻENIE KRYTA
Wskaźnik CRIT ATK ATK%
Krąg CRIT DMG lub CRIT Rate ŚMIERĆ KRYTA
Szybkość CRIT ATK ATK%

Materiały potrzebne do wniebowstąpienia Keqinga

Materiały potrzebne do awansowania Keqinga z poziomu 1 na 90 są następujące:

1 Wadżrada Ametystowy Srebrny
9 Fragment Ametystu Vajrada
9 Ametystowy odłamek Wajrady
6 Ametystowy kamień szlachetny Vajrada
48 Pryzmat Błyskawic
18 Nektar z Kwiatów Wieloryba
30 Migoczący Nektar
36 Nektar Energii
168 Cor Lapis
420,000 Mora
Doświadczenie 414 Punktów Bohatera, 13 Punktów Poszukiwacza Przygód, 22 porady Wędrowca i 1,672,000 Mora

Materiały potrzebne do podniesienia poziomu talentu dla Keqinga

Są to materiały wymagane do pełnego osiągnięcia maksymalnego poziomu JEDNEGO talentu dla Keqinga. Pamiętaj, że w grze są 3 talenty, które można ulepszyć dla każdej postaci.

3 Nauki Dobrobytu
21 Przewodnik po dobrobycie
38 Filozofie dobrobytu
6 Nektar z kwiatów wieloryba
22 Shimmering Nectar
31 Nektar Energii
6 Pierścień Boreasza
1 Korona Wnikliwości
1,652,500 Mora

Najlepsze bronie dla Keqinga w Genshin Impact

Ponieważ Keqing jest główną postacią DPS, broń z Attack%, Crit rate i Crit Damage byłaby świetnym dodatkiem do jej umiejętności.

  • Primordial Jade Cutter (5*), zarówno w wersji elektrycznej, jak i fizycznej
  • Aquila Favonia (5*), Budowa fizyczna
  • Czarny Miecz (4*), zarówno w wersji elektrycznej, jak i fizycznej
  • Miecz Długoręki Blackliffa (4*), zarówno w wersji elektrycznej, jak i fizycznej
  • Ryk Lwa (4*), Electro Build
Broń Keqing
Jak oceniasz artykuł?
Genshin1