Genshin Impact: Najlepsza broń dla każdej postaci

W miarę jak gracze przechodzą przez Genshin Impact, bardzo szybko przekonają się, że system broni ma wiele do zaoferowania. Jest też o wiele bardziej skomplikowana, niż się początkowo wydaje. Wszystkie bronie mają dodatkowe statystyki, a dzięki udoskonaleniu mogą generować jeszcze lepsze bonusy.

Ta lista uwzględnia tylko te postacie, które są zawsze dostępne poprzez system życzeń. Nie uwzględniono ekskluzywnych postaci, takich jak Albedo, Zhongli i Venti. Te same zasady odnoszą się do broni. Na przykład, Żądza zgnilizny nie zostanie uwzględniona jako dostępna broń. Bronie, które wymagają transakcji pieniężnej, również zostaną pominięte, np. ekskluzywne bronie z Przepustki Bitewnej. Jednakże, bronie, które wymagają tylko trochę szczęścia, zostaną uwzględnione.

10 Podróżnik, Qiqi, Xingqiu i Bennett – Ostrze Skywarda

Podróżnicy, Qiqi, Xingqiu i Bennett odnoszą największe korzyści z drugorzędnej statystyki Skyward Blade: Doładowanie Energii. Ostrze Skywarda, dostępne za pomocą stałego banera Życzeń, oferuje maksymalne bazowe ATK 608 i ładunek energii 55.1%. Jej umiejętność pasywna, Podniebny Kieł, zwiększa współczynnik krytyki postaci o 4-8%. Zwiększa także SPD ruchu, SPD ATK oraz DMG normalnego i naładowanego ataku.

Wszystko to oznacza, że ktokolwiek użyje Skyward Blade, będzie mógł szybciej naładować swój Elemental Burst. To świetny dodatek, jeśli musisz się leczyć lub potrzebujesz dodatkowej siły ataku.

9 Xiangling – Skyward Spine

Jako jedyny prawdziwie wolny użytkownik broni drzewcowej, Xiangling jest ulubieńcem fanów. W rzeczywistości otrzymuje się ją za darmo po ukończeniu Piętra 3, Komory 3 Spiralnej Otchłani, wydarzenia zatytułowanego Wydarzenie Spiralnej Otchłani – Wybór Ludzi. Najlepszym wyborem dla Xianglinga jest Skyward Spine. Doskonała równowaga między doładowaniem energii a zwiększeniem ataku. Jej umiejętność, Blackwing, zwiększa współczynnik CRIT postaci, a także normalny ATK SPD.

Ponieważ jednak Skywardowy Kolec jest szalenie trudny do zdobycia, Półksiężycowy Szczupak i Smocza Zmora są innymi dobrymi opcjami.

8 Diluc, Chongyun i Beidou – Wilczy Nagrobek

W przypadku Diluca, Chongyuna i Beidou, najlepszą opcją dla gracza jest skupienie się na zwiększeniu ich ATK i DMG. Wszystkie trzy postacie są bardzo ofensywne i jako takie najbardziej skorzystają z Wolf’s Gravestone. Ten miecz ma całe ATK i jest najbardziej korzystny, gdy celuje w osłabionych przeciwników. Umiejętność ulepszania, Wilczy Tropiciel, już zwiększa ATK. Ale gdy atakuje przeciwników z mniej niż 30% HP, zwiększa nie tylko ATK posiadacza, ale także reszty drużyny.

Posiadanie którejkolwiek z tych postaci oraz Wilczego Nagrobka może znacznie ułatwić walki z bossami i zdobywanie przedmiotów. Ponieważ jednak Wilczy Nagrobek jest dostępny tylko w systemie gacha, a do tego jest to przedmiot 5-gwiazdkowy, dla większości graczy jest to po prostu miły dodatek.

7 Ningguang – Zagubiona modlitwa do świętych wiatrów

Podobnie jak Noelle, Ningguang korzysta z tarcz generowanych przez jej moce Geo. Ale również jako użytkownik katalizatora jej atak opiera się na elementarnych wzmocnieniach. Zaginiona Modlitwa do Świętych Wiatrów jest najlepszą opcją dla Ningguang.

Chociaż jej drugorzędną statystyką jest współczynnik KRYTY, działa ona na korzyść Ningguang przy jej normalnych atakach. Dzięki wzmocnieniom z Bezgranicznego Błogosławieństwa, Ningguang może atakować szybciej i zwiększa premię do żywiołu DMG.

6 Jean, Kaeya, & Keqing – Aquila Favonia

Przypuszczalnie jest to ostrze Vanessy, a Aquila Favonia najlepiej sprawdza się w parze z Jean, Kaeyą i Keqingiem. Ostrze to koncentruje się na zwiększeniu ATK i DMG, ponieważ jego drugorzędna statystyka daje premię do fizycznego DMG. Dzięki udoskonaleniu gracz może zwiększyć Odporność Sokoła. Zwiększa to ATK, a gdy postać otrzyma DMG, regeneruje HP.

Umieszczenie tu Jean może być mylące, ponieważ jej Wybuch Żywiołu ma taki sam koszt jak Qiqi. Jednak Mniszkowy Powiew Jean nie tylko leczy, ale także zadaje obrażenia Anemo DMG wszystkim przeciwnikom wchodzącym na pole gry lub wychodzącym z niego. Dodatkowo, Obrona Sokoła zwiększa zdolność leczenia Jean.

5 Noelle – Biała Ślepota

Jeden z najłatwiejszych do zdobycia claymores, Whiteblind koncentruje się na wzmocnieniu obrony. Podczas gdy większość użytkowników claymore’ów ma wysoką ATK, Noelle jest nieco inna. Dodatkowa statystyka Whiteblinda zwiększa DEF, a jego umiejętność ulepszająca, Infuzyjne Ostrze, zwiększa zarówno ATK, jak i DEF.

Noelle jest jedyną postacią posiadającą claymore Geo, a jej umiejętności żywiołów koncentrują się na tarczach i obronie. Jej Żywiołowy Wybuch, Czas Wymiatania, zwiększa ATK, które skaluje się do statystyk DEF. Biała Ślepia, jako broń zależna od ataku i zwiększająca obronę, to najlepsza broń dla niej.

4 Xinyan & Razor – Skyward Pride

Władcy claymore’ów są najlepsi dla graczy, którzy nie wciskają ciągle przycisku walki. W przypadku większych broni zamachy są wolniejsze, ale zadają większe obrażenia. Ta mechanika jest szczególnie popularna w przypadku Xinyan i Razor. Dla graczy, którzy nie chcą zbyt dużo mashować, Duma Skywarda jest świetna do stylu gry opartego bardziej na wybuchach żywiołów.

Jego drugorzędna cecha daje dodatkowe doładowanie energii. W połączeniu z ofensywnymi wybuchami żywiołów, takimi jak Riff Revolution Xinyana i Kieł Błyskawicy Razora, przyspiesza ładowanie i zwiększa ATK. Podniebna Kolczuga Smoka nie tylko zwiększa DMG, ale zadaje też dodatkowe obrażenia po użyciu Wybuchu Żywiołów.

3 Barbara – prototyp Amber

Barbara jest katalitycznym uzdrowicielem i darmową postacią po ukończeniu przez gracza Aktu III: Pieśń Smoka i Wolności. W zależności od stylu gry, może stać się istotną częścią każdej drużyny jako uzdrowiciel.

Ze względu na swoje wyjątkowe zdolności katalizatora Barbara najlepiej radzi sobie z prototypowym Bursztynem. Ta broń koncentruje się na HP, zwiększając bazowe HP i potencjał leczniczy. W przypadku postaci takiej jak Barbara, strategicznie najlepiej jest maksymalnie zwiększyć jej leczenie. Umiejętność uszlachetniania prototypowego bursztynu, Pozłacanie, pomaga zregenerować HP wszystkim członkom grupy po użyciu Wybuchu żywiołu.

2 Diona, Fischl, & Amber – The Stringless

Pomimo braku łuczników, Genshin oferuje wiele opcji dla nich. Przyznajemy, że połowa dostępnych użytkowników łuków to wyłączni uczestnicy wydarzenia: Childe, Ganyu i Venti. Dla graczy, którzy polegają na celnych strzałach, bezstrzałowiec oferuje mistrzostwo żywiołów jako dodatkową statystykę. Ponieważ łuki mają słabe i trudne do wykorzystania ataki normalne, poleganie na łucznikach w zakresie snajperstwa i reakcji na żywioły jest dobrą strategią.

Umiejętność uszlachetniająca Stringless, Arrowless Sting, zwiększa zarówno Elemental Skill, jak i Elemental Burst DMG. Ponieważ wszystkie trzy postacie mają ofensywne wybuchy żywiołów, zwiększenie ataku dobrze im służy.

1 Sucrose, Lisa i Mona – Mappa Mare

Ze względu na to, jak z natury funkcjonują użytkownicy katalizatorów, najlepszym rozwiązaniem dla większości z nich jest maksymalne rozwinięcie mistrzostwa żywiołów. Mappa Mare, mimo że jest bronią czterogwiazdkową, właśnie to robi.

Dzięki dodatkowej umiejętności zwiększającej statystyki Elemental Mastery, Mappa Mare nadaje się dla graczy, którzy polegają na reakcjach żywiołów przy zadawaniu obrażeń. Umiejętność udoskonalająca, Infusion Scroll, zapewnia większe obrażenia w oparciu o reakcje żywiołów. Ponieważ wszyscy trzej użytkownicy dysponują ofensywnymi wybuchami żywiołów, Mappa More wykorzysta ich umiejętności.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1