Twórcy Genshin Impact rozstrzygają spór o Aether i Lumine Traveler

MiHoYo, wydawca stojący za popularną grą RPG Genshin Impact, położył kres długotrwałej debacie na temat tego, który z Podróżników jest kanoniczną główną postacią, potwierdzając, że jest to któryś z nich. Deweloper odpowiedział na pytanie graczy, czy to męski Aether czy żeński Lumine jest faktycznym głównym bohaterem fabuły, i potwierdził, że decyzja w tej sprawie należy wyłącznie do gracza i tego, którą z bliźniaczek wybierze.

Genshin Impact’s Historia rozpoczyna się od wyboru przez gracza, którego z bliźniaków, mężczyzny i kobiety, chce wykorzystać jako swojego bohatera. Drugi z bliźniaków zostaje w tajemniczy sposób porwany przez enigmatycznego Nieznanego Boga, co otwiera drogę dla wybranego bliźniaka, znanego później jako Podróżnik, do kontynuowania głównej misji w świecie Teyvat. Chociaż to, którego bliźniaka wybierze gracz, nie ma wpływu na fabułę, ponieważ męski bliźniak, Aether, jest zwykle pokazywany w zwiastunach gry, przyjęło się uważać, że to on jest kanonicznym głównym bohaterem gry, a nie jego siostra Lumine.

Redditor o pseudonimie CapGlace natknął się na zrzut ekranu od użytkownika Twittera, który chciał raz na zawsze wyjaśnić, które z bliźniąt to Genshin Impacts kanoniczna główna postać. Choć na zrzucie ekranu nie widać wyraźnie treści wiadomości wysłanej do MiHoYo, można założyć, że w odpowiedzi gracz powołał się na obecność Aethera we wszystkich materiałach promocyjnych gry jako powód, dla którego debata na temat tego, który z bliźniaków jest kanoniczny, wciąż trwa. Odpowiedź od MiHoYo wyjaśnia, że nie ma „kanonicznego” podróżnika, niezależnie od tego, który z nich jest częściej używany w promosach. Innymi słowy, o tym, kto będzie głównym bohaterem, decyduje wyłącznie gracz i to, którego z bliźniaków wybierze na początku gry i będzie nim do końca.

Debata na temat tego, który z bliźniaków jest faktycznym głównym bohaterem, odzwierciedla podobną debatę na temat tego, która z iteracji oryginalnego Mass Effect Komandor Shepard z trylogii, mężczyzna czy kobieta, jest uważany za kanon. Podobnie jak Genshin Impact, W zwiastunach i oficjalnych materiałach reklamowych zazwyczaj pojawiał się Shepard płci męskiej, przez co niektórzy gracze twierdzili, że tylko on jest kanonem, choć to, jaką płeć wybiorą gracze, nie ma żadnego wpływu na fabułę, poza wyborem potencjalnych sympatii. Co więcej, jest ona podobna do Genshin Impact debata na temat tego, że żeńskie opcje dla głównych bohaterów są karygodnie niewykorzystane w materiałach promocyjnych ich gier; debaty prawdopodobnie można by całkowicie uniknąć, gdyby obu płciom poświęcono taką samą uwagę.

Dawanie graczom większej kontroli nad głównymi postaciami, w tym nad ich płcią, będzie nadal obecne w grach, ale męskie wersje wciąż są w centrum uwagi w zwiastunach, plakatach i innych materiałach promocyjnych. Miejmy nadzieję, że wraz z upływem czasu i wzrostem świadomości na temat tych kwestii, twórcy gier uświadomią sobie, że ich bohaterki zasługują na tyle samo czasu na ekranie, co ich męscy odpowiednicy.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1