Elden Ring: Poradnik budowania szponów (Poziom 100 – poradnik)

Konstrukcja Zimnokrwistego Raptora, lepiej znana jako konstrukcja Pazura, jest znaną i potężną konstrukcją w Pierścieniu Elden. Ten build zadaje duże obrażenia i aktywuje kilka dodatkowych efektów, które pomogą ci w walce. Szybki i mobilny build, który sprawi, że wrogowie będą martwi, a ty będziesz wystarczająco szybki, by zrobić unik.

Elden Ring: Poradnik budowy Szponów (Poziom 100 – Poradnik)

Spraw, aby budynek działał

Podobnie jak sztylety, pazury są nieco silniejsze ze względu na większy zasięg ataku w walce wręcz. Szpony mają też rodzime efekty statusu, takie jak krwawienie i trucizna.

Te rodzime efekty statusu możesz łatwo łączyć z innymi efektami statusu. Tam, gdzie sztylety nie mają tej umiejętności.

Zaletą pazurów jest to, że atakują szybko, nie tak szybko jak sztylety, ale za to stosują mnóstwo efektów statusu, które często osłabiają przeciwnika.

Aby rozpocząć ten build, najlepiej jest mieć Szpony Zimnej Krwi wyposażone w efekt zimnej infuzji, aby uzyskać efekt odmrożenia podczas ataku.

Ten efekt w połączeniu z efektem krwawienia często oszałamia przeciwników i zadaje im obrażenia. Ta metoda zadaje celowi również obrażenia magiczne i fizyczne.

Aby zrównoważyć obrażenia podczas walki, skup się na podziale punktów statusu na Siłę i Inteligencję.

Dzięki tej metodzie podziału statusu będziesz mógł zadawać przeciwnikom zarówno dobre obrażenia fizyczne, jak i magiczne.

Sposobem na znaczne zwiększenie obrażeń pazurów jest zastosowanie Popiołu Wojennego Resolve Królewskiego Rycerza, ponieważ pazury są pojedynczą bronią na każdej ręce.

Popiół Wojenny wzmocni obie bronie i pozwoli ci wyprowadzić atak dwoma ramionami, który zadaje ogromne obrażenia. W zasadzie buforujesz dwie bronie za pomocą jednego buffa.

Ta premia do Popiołu Wojny dotyczy także broni pięściarskiej.

Możesz także grać tym buildem jako buildem jakościowym, jeśli chcesz, jeśli ustawisz powinowactwo jakościowe broni, aby zadawała więcej obrażeń. Jeśli ulepszysz swoją broń za pomocą Popiołu Wojny, będziesz zadawać jeszcze większe obrażenia.

Przed walką z bossem lub grupą mobów możesz użyć żywności, aby zwiększyć swoje obrażenia fizyczne o 20% na 30 sekund. Exalted Flesh to jak dotąd jeden z najlepszych wyborów.

Inteligencja jest świetna, jeśli lubisz używać umiejętności czarodzieja, które zadają obrażenia na odległość i pomagają obniżyć zdrowie wroga, zanim on do ciebie podejdzie.

Możesz użyć umiejętności Wielki Łuk Loretty, aby zadać przynajmniej trochę obrażeń przed rozpoczęciem walki na bliski dystans.

Obrażenia nie będą tak duże, jak w przypadku czystego czarodzieja, ale w niektórych scenariuszach może to ułatwić sprawę.

Inną świetną metodą na zwiększenie liczby punktów FP jest trzymanie w lewej ręce Świętego Topora Ofiarnego. Topór ten daje ci 4 punkty życia za każde zabicie przeciwnika. Metoda, która pozwoli ci poruszać się szybciej.

Możesz być zdezorientowany, ponieważ w ten sposób będziesz miał przy sobie 3 bronie. Szpony działają jak dwie bronie, ale zużywają tylko 1 miejsce w ekwipunku, dzięki czemu masz dodatkową broń i dodatkowe efekty.

Pancerz

Zbroja jest ważna dla tej budowy, ponieważ daje interesujące buffy, najlepszy ekwipunek to:

 • Korona Haima Glinstone
 • Czarne Pióro Raptora
 • Rękawice Podróżnika
 • Buty Spowiedniczki

Korona z kamienia glinowego Haima da ci trochę siły i inteligencji za niską liczbę punktów życia.

Czarne Pióro Raptora jest świetne dla tej budowy, ponieważ daje 10% dodatkowych obrażeń od ataku z wyskoku, a z tą budową i bronią będziesz wykonywał dużo ataków z wyskoku.

Rękawice i buty to w zasadzie każdy lekki przedmiot, którego możesz użyć, by uzyskać niewielkie bonusy. Te dwa przedmioty do noszenia pozwolą Ci ograniczyć liczbę żartów.

Talizmany

Poniżej znajdują się 4 talizmany, które doskonale sprawdzają się w tej klasie:

 • Talizman Pazur
 • Odznaka Skrzydlatego Miecza
 • Talizman Zielonego Żółwia
 • Uniesienie Pana Krwi

Talizman Pazur zwiększa twoje ataki z wyskoku o 15%. Pomoże ci to, ponieważ wykonujesz wiele ataków z wyskoku.

Insygnia Skrzydlatego Miecza zwiększają twoją siłę ataku, abyś mógł zadawać więcej obrażeń, gdy będziesz szybko uderzać wrogów swoimi pazurami.

Talizman Zielonego Żółwia pomoże ci zachować wytrzymałość i szybko ją zregenerować ze względu na wszystkie szybkie ruchy i ataki z wyskoku.

Talizman Uniesienie Pana Krwi zwiększy twoją siłę ataku o 20% na 20 sekund, jeśli aktywujesz efekt statusu Krwawienie na wrogach lub sobie.

Zasadniczo otrzymujesz zwiększone obrażenia od ataku, tak jak podczas normalnego ataku.

Styl gry oparty na Szponach

Najczęstszym sposobem rozpoczęcia walki jest podbiegnięcie do wroga i wykonanie na nim ataku z wyskoku. W ten sposób zadasz większe obrażenia i być może oszołomisz lub spowodujesz efekt krwawienia u przeciwnika.

Najlepszą rzeczą w tej budowie jest to, że nie używasz żadnych ulepszeń przed rozpoczęciem walki. Masz wszystkie swoje bonusy, gdy zaczynasz uderzać przeciwników.

Ten build może być świetny dla graczy, którzy nie lubią siedzieć i najpierw przygotowywać się do walki z mnóstwem buffów, a potem zacząć walczyć.

Istnieje kilka zaklęć, których możesz użyć, by zadać trochę obrażeń przed rozpoczęciem walki:

 • Wielki odłamek kamienia glinowego
 • Magiczne ostrze
 • Wielka Łuk Loretty
 • Greatblade Phalanx

Najlepszym zaklęciem z tych 4 zaklęć jest Phalanx Greatblade, ponieważ przywołujesz 3 ostrza, które szarżują na wroga, gdy skaczesz w jego stronę i rozpoczynasz walkę.

Świetny sposób na natychmiastowe obniżenie zdrowia przeciwnika.

Atrybuty budowy Pazura

Oto poniższe atrybuty, które możesz wykorzystać w swojej budowie Pazurów:

 • Wigor: 35
 • Umysł: 20
 • Wytrzymałość: 10
 • Siła: 40
 • Zręczność: 15
 • Inteligencja: 40
 • Wiara: 14
 • Zręczność: 9

35 punktów wigoru zwiększy twoje HP, głównie dlatego, że będziesz często obrywał podczas walki w zwarciu.

20 punktów Umysłu daje ci więcej FP i wpływa na statystykę skupienia.

Wytrzymałość jest czymś, czego nie potrzebujesz, ale musisz mieć, aby móc wyposażyć niektóre przedmioty.

40 Siły jest stosowane w tej budowie, aby głównie zwiększyć obrażenia fizyczne zadawane pazurami.

40 Inteligencja służy do zwiększenia obrażeń magicznych zadawanych przez zaklęcia.

15 Zręczność jest głównym powodem, dla którego możesz wyposażyć się w szpony.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1