Genshin Impact: Jak zdobyć 5-gwiazdkowe postacie i bronie

Wpływ Genshin gracze mają trudności z uzyskaniem pięciogwiazdkowych postaci i wyposażenia, co każe wątpić, czy to naprawdę gra free-to-play. Prawda jest taka, że zdobycie tych postaci jest bardzo mało prawdopodobne, a ci, którzy chcą mieć szansę na ich wykorzystanie, mogą być zmuszeni do wydania trochę pieniędzy z prawdziwego świata.

Jak w każdej grze Gacha, Wpływ Genshina zapewnia graczom zasoby, których potrzebują w grze, aby spełniać życzenia i odblokowywać postacie. Najczęściej życzenia te zaowocują trzygwiazdkową bronią i okazjonalnie czterogwiazdkową postacią, ale pięciogwiazdkowe dropy są niezwykle rzadkie.

Kontynuuj przewijanie, aby czytać dalej
Kliknij przycisk poniżej, aby uruchomić ten artykuł w widoku skróconym.

Zacznij teraz

Gracze, którzy chcą wiedzieć, jak zdobyć pięciogwiazdkowe postacie i wyposażenie w Genshin Impact nie trzeba szukać dalej, niż w ilości dropów podanych pod każdym wydarzeniem w grze. Dzięki nim gracze dowiedzą się, jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzymają postać, której szukają, choć odpowiedź może nie być zgodna z oczekiwaniami większości graczy.

Na początek należy powiedzieć, że jedynym sposobem na zdobycie pięciogwiazdkowych postaci jest system życzeń oparty na Gacha. Gracze mogą wydać Acquaint lub Intertwined Fates, aby zażyczyć sobie konkretnych sztandarów w celu zdobycia wyposażenia dla swoich postaci lub nowych postaci do gry. Problem w tym, że zdobycie pięciogwiazdkowej postaci lub przedmiotu jest bardzo mało prawdopodobne, o czym informuje sekcja informacji o kursach bannerów w grze. Dobrym tego przykładem jest jedno z aktualnych wydarzeń, Ballada o Gobletach.

Każde życzenie gracza w Balladzie w kielichach ma wartość 0.6% szans na zdobycie pięciogwiazdkowej nagrody. W tym konkretnym banerze nie ma pięciogwiazdkowych broni do zdobycia, więc pięciogwiazdkowa postać jest gwarantowana, ale tylko wtedy, gdy graczowi uda się mieć wystarczająco dużo szczęścia, aby zdobyć 0.6% szans. Nawet czterogwiazdkowe nagrody są zdegradowane do zaledwie 5.1% szans, podczas gdy zdobycie trzygwiazdkowej nagrody zdarzy się w 94 przypadkach.3% czasu. Co gorsza, jeśli gracze chcą zdobyć konkretną pięciogwiazdkową postać, muszą się do niej zakwalifikować 0.6% szansy, a następnie mieć szczęście i zdobyć konkretną postać z listy dostępnych.

Mając to wszystko na uwadze, gracze powinni zrobić jedną z dwóch rzeczy. Ci, którzy chcą uniknąć wydawania pieniędzy na Uderzenie Genshin powinni zaakceptować fakt, że w najbliższym czasie raczej nie dostaną pięciogwiazdkowej postaci. Zamiast tego, gracze ci powinni poświęcić swój czas na zdobycie niektórych z lepszych czterogwiazdkowych postaci, takich jak Fischl. Z drugiej strony, gracze, którzy chcą wydać trochę pieniędzy, powinni być pewni, że rozumieją ryzyko, ponieważ szanse na zdobycie pięciu gwiazdek są nadal niskie.

Genshin Impact jest dostępna już teraz na urządzeniach mobilnych, PC i PS4, a później na Switchu.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1